MEDIOLOGIA DECOUPAGE SCRAPBOOKING MIXED MEDIA  HOME DECOR  STYLIZACJA MEBLI ♦ RYSUNEK I MALARSTWO  DLA DZIECI  WYDARZENIA

Akwarelowy słoń - płyn maskujący Renesans 0
Akwarelowy słoń - płyn maskujący Renesans

Na co mi ten płyn maskujący?

No właśnie.

Zazwyczaj maluję akwarele bez użycia płynu maskującego w nadziei, że jakoś uda mi się zapanować nad plamą, wodą i bielą. Są jednak takie sytuacje, że użycie płynu maskującego bardzo, ale to bardzo ułatwia pracę, a nawet śmiało mogę powiedzieć, że to właśnie dzięki płynowi maskującemu pewne wizualne zagrywki są w ogóle możliwe.

Wymyśliłam pracę, w której chciałam, aby misterny ornament pozostał biały, nietknięty. Nie wyobrażam sobie jak w takim przypadku prowadzić plamę, aby zapanować projektem bez płynu maskującego...

Użyłam płynu marki Renesans. Na uprzednio naszkicowany wzór, nanosiłam płyn malutkim pędzelkiem firmy Renesans w rozmiarze 10/0  - adekwatnie do wielkości detalu. Płyn koniecznie trzeba porządnie wstrząsnąć przed użyciem. DOBRA RADA: by płyn maskujący nie zniszczył pędzelka, przed użyciem dobrze jest go zamoczyć w mydlinach lub płynie do mycia naczyń (po skończonej pracy pędzelek należy natychmiast umyć). Płyn można nakładać również wykałaczką lub stalówką.

Płyn jest znacznie bardziej widoczny na rysunku, gdy zamalowujemy nim powierzchnię wcześniej potraktowaną ołówkiem. Potem i tak całość gumkujemy, więc po ołówku nie będzie śladu.

Poczekałam aż płyn wyschnie, po około godzinie zaczęłam nakładać kolejne warstwy plam za pomocą akwareli w kostkach firmy Renesans.


Płyn usunęłam za pomocą gumki chlebowej dopiero jak akwarela była naprawdę sucha, inaczej mogłabym uszkodzić mokre fragmenty pracy.

Użyłam akwareli w kostkach marki renesans, nr: 7, 8, 18, 19, 21, 26, 28, 37, 39, 41.

 Pozdrawiam :)

 

Produkty, które możesz wykorzystać w tym projekcie:

 

          

 

Komentarze do wpisu (0)

JESTEŚMY TUTAJ

 

POLECANE ARTYKUŁY
DESIGN TEAM CRAFTART
BIULETYN CraftART
Nie wiesz jak używać mediów plastycznych? Chcesz poznać sposoby ich wykorzystania? Nie chcesz przegapić bezpłatnych szkoleń i pokazów? Zostaw swój adres email i zapisz się do naszej kreatywnej kopalni wiedzy. Zadbamy o Twój rozwój i radość tworzenia!
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl