MEDIOLOGIA DECOUPAGE SCRAPBOOKING MIXED MEDIA  HOME DECOR  STYLIZACJA MEBLI ♦ RYSUNEK I MALARSTWO  DLA DZIECI  WYDARZENIA

Ekspresowe metamorfozy - Lustro 0
Ekspresowe metamorfozy - Lustro

Nasza designerka Agnieszka lubi otaczać się ładnymi przedmiotami. Z pozoru zwyczajne i niepasujące do wnętrz rzeczy przerabia na oryginalne i przykuwające wzrok eksponaty. Tak też stało się z okrągłym lustrem w zwykłej, plastikowej ramie. Nowy "mebel" od samego początku nie spełniał oczekiwań Agnieszki. Postanowiła pokazać Wam, jak w bardzo prosty sposób przeprowadzić metamorfozę i nadać rzeczom szlachetnego wyglądu.

 

KROK 1

Oczyszczoną powierzchnię lustra należy posmarować klejem do złoceń (mikstion). Klej ten zostawiamy do wyschnięcia (tylko spokojnie, czas nie wpłynie na jego lepkość). W zależności od użytego mikstionu czas schnięcia wynosi od 30 minut do 12 godzin.

KROK 2

Na wyschnięty klej przyklejamy arkusze srebra, metal w płatkach lub metaliczną folię w rolce (w tym przypadku posłużono się tańszym odpowiednikiem - szlagmetalem w kolorze aluminium). Nadmiar srebra usuwamy pędzlem.

KROK 3

Płatki srebra zabezpieczamy lakierem /werniksem do złoceń. Należy pamiętać, że nie nadają się do tego żadne lakiery wodne. Idealnie sprawdzi się werniks mekka lub lustrina. Pędzle po skończonej pracy należy myć w rozpuszczalnikach np. white spirit. 

 

Pozdrawiam

 

Produkty, które możesz wykorzystać w tym projekcie:

        

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

JESTEŚMY TUTAJ

 

POLECANE ARTYKUŁY
DESIGN TEAM CRAFTART
BIULETYN CraftART
Nie wiesz jak używać mediów plastycznych? Chcesz poznać sposoby ich wykorzystania? Nie chcesz przegapić bezpłatnych szkoleń i pokazów? Zostaw swój adres email i zapisz się do naszej kreatywnej kopalni wiedzy. Zadbamy o Twój rozwój i radość tworzenia!
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl