MEDIOLOGIA DECOUPAGE SCRAPBOOKING MIXED MEDIA  HOME DECOR  STYLIZACJA MEBLI ♦ RYSUNEK I MALARSTWO  DLA DZIECI  WYDARZENIA

Jak namalować rdzę farbami FLOW? 0
Jak namalować rdzę farbami FLOW?

Zima to czas, w którym brakuje mi koloru. Dlatego ostatnio sięgam po intensywne barwy farb Flow marki Renesans. Bardzo je lubię. Mają lekką, półpłynną konsystencję dzięki czemu łatwo i przyjemnie się nimi maluje. Pędzel wręcz po nich płynie.

Doskonale sprawdzają się tu płaskie pędzle Renesans z zielonej serii nr 10006F. Moim zdaniem jedne z najlepszych, syntetycznych pędzli na rynku. Włos jest miękki, delikatny i bardzo dobrze osadzony w skuwce, dzięki czemu pędzel "nie gubi" włosia. 

 

Malwoanie rdzy farami Flow halazinskapl

 

Dużą zaletą farb Flow jest dla mnie to, że są bardzo matowe. Dzięki temu nie widać śladów pociągnięcia pędzla. Mają też ogromną siłę krycia, dlatego nie ma potrzeby nakładania wielu warstw by pokryć nimi malowaną powierzchnię.

Często łączę je z farbami kredowymi Ambiente Chalky Colors. Doskonale komponują się z pudrowymi kolorami farb kredowych i podkreślają wybrane detale.

Malwoanie rdzy farami Flow halazinskapl

 

Jednym z moich ulubionych kolorów jest 28 Zieleń turkusowa, 07 Żółć pomarańczowa i 27 Błękit podstawowy. Dzięki połączeniu tych kolorów możemy w prosty sposób „namalować rdzę” i postarzyć dekorowaną powierzchnię. Warto złamać ją też odrobiną koloru 33 Czerń i 09 Ochry (Ugier żółty). Dla wzmocnienia efektu, można również w „rdzawych” miejscach nałożyć szpachelką masę pumeksową Renesans. W ten sposób dodatkowo nadamy pracy fakturę imitującą zardzewiałą powierzchnię.

 

Malwoanie rdzy farami Flow halazinskapl

  

Wypukłe detale warto podkreślić wybranym kolorem pasty pozłotniczej Renesans. Uwypukli nam strukturę w pracy, nada blasku i metalicznego charakteru. Ja użyłam pasty numer 4 Złoto czyste, klasycznego koloru złota. Do nakładania pasty warto wybrać pędzel z twardym włosiem. Doskonale sprawdzi się tu pędzel płaski szczecinowy z serii 6033FR Renesans. To pędzel, który ma cieniowany włos, dlatego świetnie sprawdza się też jako pędzel do postarzania czy wybielania przedmiotów techniką suchego pędzla.

 

Malwoanie rdzy farami Flow halazinskapl

 

Jeśli masz własne sposoby na "stworzenie" efektu rdzy to pochwal się nimi w komentarzu. Jeśli nie wiesz, jak poradzić sobie z zastosowaniem wybranych produktów to napisz w komentarzu z czym masz kłopot. Postaram Ci się pomóc  :)!

 

Pozdrawiam.

Ilona

Ilona Hałazińska

 

Produkty, które możesz wykorzystać w tym projekcie:

Farba Flow 27 Błękit podstawowy RenesansFarba Flow 28 Zieleń turkusowa RenesansFarba Flow 07 Żółć pomarańczowa Renesans Farba Flow 33 Czerń Renesans 

Farba Flow 09 Ochra Renesans Masa pumeksowa Renesans Pasta pozłotnicza Renesans Pędzel płaski szczecinowy Renesans Pędzel płaski syntetyczny

Komentarze do wpisu (0)

JESTEŚMY TUTAJ

 

POLECANE ARTYKUŁY
DESIGN TEAM CRAFTART
BIULETYN CraftART
Nie wiesz jak używać mediów plastycznych? Chcesz poznać sposoby ich wykorzystania? Nie chcesz przegapić bezpłatnych szkoleń i pokazów? Zostaw swój adres email i zapisz się do naszej kreatywnej kopalni wiedzy. Zadbamy o Twój rozwój i radość tworzenia!
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl