
Witajcie!
Tak, wiem Boże Narodzenie za nami. Za chwilę wszędzie zapanują jajka, a ja tu z lampionikami.
Bardzo chciałam jednak przetestować dla Was farby i konturówki do szkła DECO Renesans. Zaczęłam to robić jeszcze przed świętami.
Jak widzicie zrobiłam nawet coś w rodzaju wzornika tych kolorów, które mam. Wzornik nie jest tak profesjonalny, jak robi szefowa :) , ale mama nadzieję, że się Wam przyda. Przygotowałam go ponieważ zależało mi, aby zobaczyć, jak wypadają kolory.
Jak widzicie farby są transparentne i maja piękne, czyste i soczyste kolory. Zwłaszcza moje ulubione fiolety, fuksje zachwyciły mnie intensywnością barw.
Farba metaliczna w kolorze złotym i srebrnym jest bardzo mocno napigmentowana. Przed użyciem trzeba oczywiście je mocno wstrząsnąć. Ostatni raz z takimi farbami miałam do czynienia, lekko licząc, ze 20 lat temu. Okazało się, że nieco już wyszłam z wprawy. Jak w każdej dziedzinie trzeba ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć, dlatego też moja dzisiejsza inspiracja to znów pierwsze po latach wprawki.
Farby maja fajną konsystencję. Można je ze sobą mieszać i tworzyć własną paletę barw. Podczas malowania trzeba uważać na to, aby nie tworzyć pęcherzyków powietrza i dbać o to by farba ładnie się rozpływała po szkle. Pęcherzyki mogą niezbyt ładnie wyglądać na pracy. Mnie nie udało się ich uniknąć, ale będę nad tym pracowała :).
Firma Renesans zadbała również o dedykowany rozpuszczalnik oraz werniks do zabezpieczenia pracy.
Przy malowaniu farbami do szkła świetnie sprawdzą się pędzelki syntetyczne, ponieważ farby mają taką, hmmm…. oleistą konsystencję. Do namalowania obrazka witrażowego przydadzą się też konturówki, które pomogą zwłaszcza na początku przygody z malowaniem na szkle. Tubki konturówek zaopatrzone są w wymienne końcówki do aplikowania delikatnych konturów.
Podsumowując. Farby Deco Renesans do szkła to fajna zabawa i gorąco Was do niej zachęcam. Wszystkie niezbędne materiały w dobrej cenie znajdziecie w sklepie CraftART. Listę niezbędnych produktów znajdziecie poniżej.
Pozdrawiam.
Beata
Produkty, które możesz wykorzystać w tym projekcie:
Farba do szkła DECO Renesans (16 kolorów)
Konturówki do szkła Relief Deco Renesans (10 kolorów)
Emulsja bezbarwna Deco Renesans - medium do cieniowania farb do szkła
Werniks końcowy do farb do szkła Deco Renesans
Rozpuszczalnik do farb do szkła Deco Renesans
Pędzel syntetyczny okrągły Seria 1200R Renesans
Pędzel syntetyczny koci język Seria 1200FB Renesans