MEDIOLOGIA DECOUPAGE SCRAPBOOKING MIXED MEDIA  HOME DECOR  STYLIZACJA MEBLI ♦ RYSUNEK I MALARSTWO  DLA DZIECI  WYDARZENIA

Malowane szkiełka - porównanie konturówek 0
Malowane szkiełka - porównanie konturówek

Malowanie mandali na szkle to jedno z najbardziej relaksujących zajęć, jakie wymyśliła ludzkość... Uprawiam ten sport już od dawna, mam swoje przyzwyczajenia i preferencje. Ale kiedy mogę przetestować coś nowego, cieszę się jak moje dzieci, gdy otwierają pudełko nowych mazaków.

Przygotowałam film, w którym pokazuję jak nakładać konturówki oraz czym różnią się produkty marek Amsterdam i Renesans. Do pracy przygrywa mi niezastąpiona Maya.

Do tej pory pracowałam na konturówkach Amsterdam. Linia, którą tworzą jest bardzo cienka i pozwala na uzyskania bardzo drobnych detali. Jest to doskonały produkt, jeśli ktoś jest absolutnym dziubdziakiem i potrzebuje konturu cienkiego jak ślad długopisu. Świetnie też sprawdzają się w projektach bez wypełniania farbą, w skomplikowanych i pełnych detalu pracach ażurowych.

A co jeśli do projektu wymagana jest grubsza struktura? Albo zakładamy dość obfite wypełnienie konturu farbą do szkła i jest ryzyko, że przy cienkim konturze farba się wyleje poza kontur, bądź też obrys zostanie zdominowany przez wypełnienie i nie będzie dostatecznie widoczny? Wtedy właśnie proponuję sięgnąć po konturówkę marki Renesans, która pozostawia zdecydowanie mocniejszy ślad.

Uwaga. Konturówki zawsze nakładamy z wyczuciem, nie naciskając zbyt mocno tubki. Przed rozpoczęciem właściwego projektu proponuję przetestować nacisk i przepływ farbki chociażby na kartce. Zawsze warto jest mieć pod ręką chusteczkę bądź ręcznik papierowy, aby na bieżąco czyścić aplikator (co widać na filmie) – pozwala to na uzyskanie jednolitej, czystej kreski. Powierzchnie szklane trzeba koniecznie odtłuścić przed malowaniem, aby zwiększyć przyczepność farbki. Przy malowaniu konturówkami dobrze jest przykleić szkło na podrys (dotyczy to w tym samym stopniu projektów autorskich co i podrysów gotowych) – samo pilnowanie przepływu konturówki jest już na tyle absorbującym procesem, że łatwo się pogubić w tworzeniu na bieżąco. Jeśli jednak dojdzie do pomyłki czy kleksa – niezwłocznie usuwamy cały element ręcznikiem papierowym zmoczonym w płynie do mycia szyb. Ścieramy tyle rysunku ile to konieczne aby pozostawić obszar czysty i wolny od smug. Farby nakładamy po wyschnięciu konturu – w zależności od grubości kreski i warunków schnięcia – zazwyczaj to 1-5 godzin.

 Zapraszam na film

 Pozdrawiam :)

 

Produkty, które możesz wykorzystać w tym projekcie:

Mandala:

    

Ryby:

         

konturówek Amsterdam: złoto, stare złoto i bezbarwna.

Komentarze do wpisu (0)

JESTEŚMY TUTAJ

 

POLECANE ARTYKUŁY
DESIGN TEAM CRAFTART
BIULETYN CraftART
Nie wiesz jak używać mediów plastycznych? Chcesz poznać sposoby ich wykorzystania? Nie chcesz przegapić bezpłatnych szkoleń i pokazów? Zostaw swój adres email i zapisz się do naszej kreatywnej kopalni wiedzy. Zadbamy o Twój rozwój i radość tworzenia!
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl