MEDIOLOGIA DECOUPAGE SCRAPBOOKING MIXED MEDIA  HOME DECOR  STYLIZACJA MEBLI ♦ RYSUNEK I MALARSTWO  DLA DZIECI  WYDARZENIA

Owce na mokrym podłożu 0
Owce na mokrym podłożu

Ostatnio wciągnęło mnie akwarelowanie i tuszowanie na bardzo mokrym, grubym papierze. Dzięki temu powstają miękkie, łagodne plamy, idealnie pasujące do piór czy futra. Mocniejsze detale można potem podrysować już po wyschnięciu pracy – cienkim pędzlem lub tuszem i stalówką.

Pierwsze pociągnięcia - tła czy bazy malunku - robię zazwyczaj miękkim grubym pędzlem z naturalnego włosia – w tym przypadku użyłam pędzla marki Renesans z serii 3011X, który jest zdecydowanie moim ulubionym akwarelowym pędzlem. Po namalowaniu wszystkich głównych plam, odstawiłam obrazek do wyschnięcia.

Na tym etapie nie przejmuję się tym, jeśli plama wymknie się spod kontroli – większe błędy można od razu skorygować sucha chusteczką czy papierowym ręcznikiem, a mniejsze będą potem tylko artystycznym atutem pracy.

Następnie tym samym pędzlem nałożyłam wiele warstw akwareli w kostkach marki Renesans używałam ziemistych kolorów, mieszając je dodatkowo miedzy sobą: 1 biel tytanowa, 34 zieleń żółtawa, 39 ziemia zielona naturalna, 41 ochra żółta, 47 ziemia umbra naturalna, 48 sepia, 52 szary Payne. Za każdym razem czekałam aż warstwa kompletnie wyschnie zanim nakładałam kolejną. Pozwala to na uzyskanie nakładających się planów o lekkiej przezroczystości. Do namalowania traw użyłam długiego cienkiego pędzla marki Renesans z serii 1010 RL, który pozwala dociągnąć cienką linię przez całą szerokość arkusza.

Gdy rysunek był zupełnie suchy detale podrasowałam cienką stalówką moczoną w czarnym tuszu Renesansu. Dzięki temu mogłam zadbać o szczegóły światła i cienia z zachowaniem struktury futra. Ostatecznie kilka narysowanych tuszem detali rozmazałam mokrym pędzlem.

Malowanie na mokrym papierze zajmuje znacznie więcej czasu niż na suchym – farba o wiele wolniej się wchłania i sporo trzeba czekać na wyschnięcie kolejnych warstw, ale efekt wart jest zachodu – łączy w sobie malarskość i nieprzewidywalność akwareli z dbałością o detal.

 Pozdrawiam :)

   

Komentarze do wpisu (0)

JESTEŚMY TUTAJ

 

POLECANE ARTYKUŁY
DESIGN TEAM CRAFTART
BIULETYN CraftART
Nie wiesz jak używać mediów plastycznych? Chcesz poznać sposoby ich wykorzystania? Nie chcesz przegapić bezpłatnych szkoleń i pokazów? Zostaw swój adres email i zapisz się do naszej kreatywnej kopalni wiedzy. Zadbamy o Twój rozwój i radość tworzenia!
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl