MEDIOLOGIA DECOUPAGE SCRAPBOOKING MIXED MEDIA  HOME DECOR  STYLIZACJA MEBLI ♦ RYSUNEK I MALARSTWO  DLA DZIECI  WYDARZENIA

Owocowa herbaciarka w technice decoupage 1
Owocowa herbaciarka w technice decoupage

Witajcie!

Dzisiaj chcę Wam pokazać inspirację, która od dawna za mną chodziła. Porzuciłam decoupage na rzecz malowania ręcznego, ale jakoś ostatnio miałam ochotę wziąć nożyczki i powycinać delikatne motywy, gdyż to zajęcie działa na mnie uspokajająco.

Inspiracje Craftart Jagodzianka

Do mojej pracy użyłam pudełko drewniane trójkomorowe, na które nałożyłam gesso, które pomalowałam na biało dwukrotnie. Następnie nałożyłam klej do serwetek Velo Stamperii. Pamiętajcie, że firma ta posiada dwa rodzaje kleju. Właśnie do techniki serwetkowej i do decoupage klasycznego, czyli naklejania papieru. Jest to bardzo ważne, ponieważ inaczej te preparaty się zachowują na serwetce a inaczej na papierze i pomyłka może spowodować niepotrzebne uczucie rozczarowania.

Nałożony motyw ponownie pokryłam klejem a potem polakierowałam. Wtedy zajęłam się cieniowaniem. Użyłam do tego ciemnego brązu nr 26 - Brunat Van Dyck'a farby akrylowej RENESANS oraz granatowej nr 22 - Błękit morski i czerwonej nr 11 - Karmin do pokropkowania wokół motywu.

Rant pomalowałam także farbą z serii Renesans AKRYL, używając słonecznego żółtego. Całość polakierowałam kilkukrotnie, aż do momentu, gdy motyw przestał być wyczuwalny pod palcem. Całość polakierowałam kilkukrotnie, aż do momentu, gdy motyw przestał być wyczuwalny pod palcem.
Co istotne, co kilka warstw użyłam drobnego.

Inspiracje craftart Jagodzianka

 

Serdecznie pozdrawiam

Magda

Produkty, które możesz wykorzystać w tym projekcie

Gesso białe - podkład renesans Farba akrylowa Renesans nr 22 Brąz  Farba akrylowa Renesans nr 22 - Błękit morskiFarba akrylowa Renesans nr 5 - Żółty   Farba akrylowa Renesans nr 11 - KarminKlej do serwetek Velo Stamperia Werniks  (lakier ) matowy Renesans

Komentarze do wpisu (1)

23 sierpnia 2018

Cudowna owocowa i bardzo wakacyjna skrzyneczka - technika jest rzeczywiście kojąca i relaksująca. Sama w czasie wakacji popełniłam dużo decoupage-owych projektów - decu działa na mnie dokładnie tak samo ;-) Pozdrawiam!

JESTEŚMY TUTAJ

 

POLECANE ARTYKUŁY
DESIGN TEAM CRAFTART
BIULETYN CraftART
Nie wiesz jak używać mediów plastycznych? Chcesz poznać sposoby ich wykorzystania? Nie chcesz przegapić bezpłatnych szkoleń i pokazów? Zostaw swój adres email i zapisz się do naszej kreatywnej kopalni wiedzy. Zadbamy o Twój rozwój i radość tworzenia!
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl