MEDIOLOGIA DECOUPAGE SCRAPBOOKING MIXED MEDIA  HOME DECOR  STYLIZACJA MEBLI ♦ RYSUNEK I MALARSTWO  DLA DZIECI  WYDARZENIA

Spękania 1-składnikowe i werniks postarzający Renesans 1
Spękania 1-składnikowe i werniks postarzający Renesans

Dzisiaj chciałabym Wam pokazać efekt jaki możemy uzyskać stosując spękania jednoskładnikowe i werniks postarzający marki Renasans.

Testowałam oba produkty przy wykonaniu projektu starej księgi. Chciałam, by wnętrze pudełka imitowało stare obdrapane dechy. Jako podkład i tło do moich spękań wybrałam farby kredowe w 3 odcieniach zieleni. Pudełko potraktowałam wcześniej białą bejcą i przeszlifowałam. Farby, w kolorach od najciemniejszej, nakładałam w kierunku pionowym (ponieważ wierzchnią warstwę farby też miałam zamiar nakładać w kierunku pionowym).

Po wyschnięciu farb przystępujemy do nakładania preparatu do spękań. Ważne, by preparat do spękań nakładać w kierunku prostopadłym do kierunku nakładania farby! W moim przypadku nakładam preparat poziomo. Czekam kilka minut. Preparat zachowuje się jak żel.

Nakładamy drugą warstwę preparatu (również poziomo) i czekamy ok 10 minut. Nie możemy pozwolić, aby preparat wysechł.

Na wilgotny preparat nakładamy wierzchnią warstwę farby. Nakładamy ją w kierunku prostopadłym do kierunku nakładania "cracka". Trzeba o tym pamiętać, ponieważ w przeciwnym wypadku, razem z nakładaną właśnie farbą, pędzlem ściągniemy całą warstwę nałożonego preparatu. Ja oczywiście zadanie musiałam sobie utrudnić, ponieważ chciałam, aby dechy na wierzchu miały zróżnicowany kolor, wybrałam 3 kolory. Farby nakładałam od najciemniejszej do najjaśniejszej w kierunku pionowym. Każdy kolejny nakładany kolor farby to musi być jakby delikatne muśnięcie, ponieważ preparat natychmiast zaczyna reagować z farbą.

Dosłownie po chwili, tam gdzie warstwa farby jest najcieńsza, pojawiają się pierwsze pęknięcia.

Z upływem czasu, na powierzchni pojawią się co raz to większe spękania.

Dla postarzenia i przyciemnienia mojej "starej dechy" użyłam werniksu postarzającego Renesansu. W odróżnieniu od zwykłych lakierów, nadaje pracy lekko pożółkły efekt. Pamiętajcie by po skończonej pracy porządnie wyczyścić pędzle (możecie do tego użyć eko rozposzczalnika). A tak prezentuje się wnętrze naszej skrzyneczki w gotowej już pracy.

 

Pozdrawiam :)

 

Produkty, które możesz wykorzystać w tym projekcie:

             

Komentarze do wpisu (1)

10 października 2017

Piękna praca, nigdy tak nie nakładam preparatu pękającego , Spróbuję wykorzystać Twój pomysł, dzięki za udostępnienie, pozdrawiam

JESTEŚMY TUTAJ

 

POLECANE ARTYKUŁY
DESIGN TEAM CRAFTART
BIULETYN CraftART
Nie wiesz jak używać mediów plastycznych? Chcesz poznać sposoby ich wykorzystania? Nie chcesz przegapić bezpłatnych szkoleń i pokazów? Zostaw swój adres email i zapisz się do naszej kreatywnej kopalni wiedzy. Zadbamy o Twój rozwój i radość tworzenia!
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl