MEDIOLOGIA DECOUPAGE SCRAPBOOKING MIXED MEDIA  HOME DECOR  STYLIZACJA MEBLI ♦ RYSUNEK I MALARSTWO  DLA DZIECI  WYDARZENIA

Spękania 2-składnikowe i patyny Renesans 0
Spękania 2-składnikowe i patyny Renesans

Po testach 1-składnikowych spękań, odruchowo chwyciłam za kolejne dwa słoiczki z medium od Renesansu. Podobnie jak w przypadku testów pękającej masy podkładowej, bazą do "doświadczeń" stała się drewniana skrzyneczka.

Zagruntowaną rozrzedzonym gessem powierzchnię przemalowałam farbami kredowymi Ambiente Chalky Colors. Użyłam do tego 4 kolorów: MILK, VINTAGE WHITE, MINT i ROYAL BLUE. Farby w kolorach od najciemniejszej nakładałam swobodnymi ruchami pędzla, rozcierając je między sobą. Dla dodania mocniejszego akcentu zastosowałam też patynę w niebieskim kolorze. Jeszcze tylko kropeczki z patyny i białej farby i tło gotowe.

Czas przedstawić pierwszoplanowe role w naszym dzisiejszym przedstawieniu - BAZA DO TWORZENIA PĘKNIĘĆ POD WERNIKS PĘKAJĄCY (Step 1) i  WERNIKS PĘKAJĄCY (Step 2). Co prawda, producent używa nieco innej terminologii niż ta, do której przyzwyczaiła nas konkurencja, ale opis na etykiecie w zupełności rozwiewa wszelkie wątpliwości pt. "co i jak stosować". 

Nałożyłam bazę do spękań i poczekałam aż przeschnie. Sposób machania pędzlem dowolny.  

Nakładając werniks pękający i chcąc uzyskać drobne pęknięcia, pamiętałam, że ich wielkość zależy przede wszystkim od ilości nałożonego preparatu (wspominana przez większość wilgotność powietrza to w gruncie rzeczy tylko czynnik dodatkowy). Pełen proces reakcji obu preparatów może być długi, ale by zachować ich naturalny wygląd, spękań nie podsuszałam suszarką. Powstałe spękania wypełniłam czarną patyną.

Tak prezentują się spękania w całej swojej okazałości. 

Pozdrawiam :)

Produkty, które możesz wykorzystać w tym projekcie:

                 

Komentarze do wpisu (0)

JESTEŚMY TUTAJ

 

POLECANE ARTYKUŁY
DESIGN TEAM CRAFTART
BIULETYN CraftART
Nie wiesz jak używać mediów plastycznych? Chcesz poznać sposoby ich wykorzystania? Nie chcesz przegapić bezpłatnych szkoleń i pokazów? Zostaw swój adres email i zapisz się do naszej kreatywnej kopalni wiedzy. Zadbamy o Twój rozwój i radość tworzenia!
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl