MEDIOLOGIA DECOUPAGE SCRAPBOOKING MIXED MEDIA  HOME DECOR  STYLIZACJA MEBLI ♦ RYSUNEK I MALARSTWO  DLA DZIECI  WYDARZENIA

Steampunk'owa kaczka 0
Steampunk'owa kaczka

I tym razem postanowiłam trochę pomediować. Najpierw miało być w stylu shabby w pastelach, łagodnie, aż nagle stwierdziłam: NIE! To będzie zupełnie inna kaczka! I tak oto powstało „złomkowe zwierzątko”. Ja, co prawda, wykorzystałam znalezioną gdzieś w starych pudłach kaczkę, ale zajrzyjcie do
naszej oferty produktów z MDFu i HDFu – jest naprawdę szeroka :)

Tym razem jako pasty strukturalnej użyłam Easy Filler od Fluggera. Od lat ją stosuję i sobie bardzo chwalę. Szybko schnie, ładnie odbija się w szablonie i równie łatwo obrabia za pomocą papieru ściernego o drobnej gradacji.

Co ważne! Wielu z Was pewnie ma problem z utrzymaniem szablonu na miejscu. Nie zawsze użycie taśmy klejącej czy papierowej zdaje egzamin, ponieważ zdarza się, że pasta przedostaje się pod szablonem. Znalazłam na to sposób: klej montażowy RENESANS, którym spryskuję szablon i po chwili przykładam do przedmiotu. Nie ma problemu z jego oderwaniem potem i ze śladami po kleju.

Gdy już pasta wyschła, zaczęłam ciapać przy użyciu farb RENESANS zarówno z serii metalicznej jak i perłowej.

By podkreślić efekt postarzenia, korozji i zniszczenia wtarłam palcem pigmenty w kilku kolorach. Muszę przyznać, że jest on bardzo „czepliwy” i nie sypie się oraz nie mam problemu potem z jego lakierowaniem.

Wisienką na torbie już było tylko dodanie trybików, których postarzenie uzyskałam w ten sam sposób, co resztę kaczki.

Czekam na Wasze realizacje w steampunk'owym stylu. Może – jeśli będą to ptaki lub inne zwierzęta – stworzymy złomkowy ogród zoologiczny? ;)

 

 

 Pozdrawiam

 Magdalena Szczęsna Jagodzianka

Produkty, które możesz wykorzystać w tym projekcie:

                              

Komentarze do wpisu (0)

JESTEŚMY TUTAJ

 

POLECANE ARTYKUŁY
DESIGN TEAM CRAFTART
BIULETYN CraftART
Nie wiesz jak używać mediów plastycznych? Chcesz poznać sposoby ich wykorzystania? Nie chcesz przegapić bezpłatnych szkoleń i pokazów? Zostaw swój adres email i zapisz się do naszej kreatywnej kopalni wiedzy. Zadbamy o Twój rozwój i radość tworzenia!
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl