MEDIOLOGIA DECOUPAGE SCRAPBOOKING MIXED MEDIA  HOME DECOR  STYLIZACJA MEBLI ♦ RYSUNEK I MALARSTWO  DLA DZIECI  WYDARZENIA

Stolik z kornikiem (ujarzmionym) 0
Stolik z kornikiem (ujarzmionym)

Wałęsał się po stodole stół z poprzedniego życia naszego domu. Drażnił mnie lakierowany fornir i dziwny kształt blatu ze ściętymi rogami. Ale w chwilowym przypływie natchnienia postanowiłam dać mu jeszcze jedną szansę.

Usunęłam lakier i porządnie przetarłam stół papierem ściernym. Przyszła pora na porządnie gruntujący i blokujący przebarwienia podkład. Potem dwa razy pomalowałam farbą kredową Renesans w kolorze PARIS (miękkim szerokim pędzlem, nakładałam w dwóch kierunkach). Wzory namalowałam cieniutkim pędzlem farbą kredową Renesans w kolorze MILK. Uwielbiam owadzie i zwierzęce motywy - posłużyłam się więc czarno-białą książką do biologii z lat ‘60.

Na koniec zaszalałam z czarną patyną Renesans (nakładałam małą gąbką, ale trzeba uważać z ilością i nakładać bardzo minimalnie - zwłaszcza na początku, bo można łatwo popsuć efekt). Po wyschnięciu utrwaliłam lakierem satynowym, czego nieco żałuję, bo zniwelował głęboki mat farb kredowych (następnym razem wykończę na pewno matowym!).

Biorąc pod uwagę, że stół był raczej na stracenie, powinien docenić swoje drugie życie, czyż nie?

Pozdrawiam

 

 

Produkty, które możesz wykorzystać w tym projekcie:

                

 

Komentarze do wpisu (0)

JESTEŚMY TUTAJ

 

POLECANE ARTYKUŁY
DESIGN TEAM CRAFTART
BIULETYN CraftART
Nie wiesz jak używać mediów plastycznych? Chcesz poznać sposoby ich wykorzystania? Nie chcesz przegapić bezpłatnych szkoleń i pokazów? Zostaw swój adres email i zapisz się do naszej kreatywnej kopalni wiedzy. Zadbamy o Twój rozwój i radość tworzenia!
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl