MEDIOLOGIA DECOUPAGE SCRAPBOOKING MIXED MEDIA  HOME DECOR  STYLIZACJA MEBLI ♦ RYSUNEK I MALARSTWO  DLA DZIECI  WYDARZENIA

Tajemnica księgi 0
Tajemnica księgi

Patrząc na tę księgę, aż trudno uwierzyć, że nie znaleziono jej na zakurzonym strychu u dziadków. Z pewnością zastanawialibyśmy się wtedy, do kogo należała i jakie sekrety skrywała. Taką podróż do przeszłości zafundowała nam Gosia Kwaśniewska w swojej ostatniej już w szeregach CraftART DT inspiracji. Jeśli jesteście ciekawi etapów powstawania tej pracy (a pewnie wielu na gołe oko nie dostrzeżecie), zapraszamy do lektury :)

 

"Odkryjcie ze mną tajemnicę pewnej księgi..."

Znacie mnie i z pewnością wiecie, że jeśli chodzi o rękodzieło, nie idę na łatwiznę. Lubię się "namęczyć" w dobrym tego słowa znaczeniu.

Znów chwyciłam w swe ręce, pewnie wielu Wam znane, pudełko-książkę. Na zagruntowanej powierzchni, za pomocą kleju do decoupage, przykleiłam papier. W tym przypadku wybrałam wersję "soft", która nieco różni się od papieru klasycznego.

Wieko pudełka przemalowałam farbą tablicową, na którą, po wyschnięciu, przykleiłam arkusze szlagmetalu. Użyłam do tego specjalnego kleju do złoceń.

Następnym krokiem było przeniesienie wydruku obrazka na pozłoconą już powierzchnię (tzw. transfer). Całość zabezpieczyłam błyszczącym lakierem, a brzegi, również pozłacane, przybrudziłam płynnym bitumem. Skórzany pas doskonale dopełnił dzieła.

Wnętrze, podobnie jak okładkę, również ozdobiłam papierem typu soft. Podmalowałam motyw odrobiną złotej farby i bitumem. Na wierzch zastosowałam jeden z moich ulubionych lakierów - Velvet Touch Renesansu. Grzbiet i krawędzie księgi musnęłam pastą pozłotniczą. Jeśli lubicie złocenia, koniecznie wypróbujcie ten produkt! 

Wieko ozdobiłam, wykonaną za pomocą szablonu, "tabliczką". Nie byłabym sobą, gdybym nie skusiła się na wykonanie paru odlewów z lekkiej masy. Tak więc, dwa mustangi zagościły po bokach. Podmalowane czarną i zieloną farbą akrylową, delikatnie oprószyłam płatkami szlagmetalu.

Po skończonej pracy, ogarnęło mnie delikatne zmęczenie. Ale czym jest ono przy ogromnej satysfakcji z efektu, który możecie teraz podziwiać. Mam nadzieję, że zainspiruję Was do twórczego działania!

 

Pozdrawiam :)

Produkty, które możesz wykorzystać w tym projekcie:

                        

 

Komentarze do wpisu (0)

JESTEŚMY TUTAJ

 

POLECANE ARTYKUŁY
DESIGN TEAM CRAFTART
BIULETYN CraftART
Nie wiesz jak używać mediów plastycznych? Chcesz poznać sposoby ich wykorzystania? Nie chcesz przegapić bezpłatnych szkoleń i pokazów? Zostaw swój adres email i zapisz się do naszej kreatywnej kopalni wiedzy. Zadbamy o Twój rozwój i radość tworzenia!
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl