Filcowanie to technika, która pozwala nam naturalną wełnę zmienić w dowolną formę i kształt. W trakcie procesu filcowania powstaje z niej zbity i trwały materiał zwany filcem. Filcowanie wełny może odbywać się w dwojaki sposób - na mokro i na sucho.
 
Filcowanie na mokro to moczenie wełny ciepłą wodą z mydłem. W wyniku odpowiedniego pocierania i ugniatania wełna zmienia swą strukturę i umożliwia nam nadawanie jej odpowiednich kształtów. W ten sposób tworzymy biżuterię, torby, kapelusze, etui, kapcie, szale, itp.

Filcowanie na sucho
(spilśnianie) to nakłuwanie wełny specjalnymi igłami do filcowania wyposażonymi w tzw. "zadziorki". Dzięki nim dokonuje się mechaniczny proces filcowania wełny. W trakcie nakłuwania nadajemy jej odpowiedni kształt, tworząc biżuterię, zwierzaki, breloki, itp. Spilśnianie może odbywać się ręcznie, przy użyciu pojedynczych igieł lub maszynowo (technika punchingu), co umożliwia zarówno reperację odzieży, jak i ozdabianie jej, tworząc niepowtarzalne wręcz malarskie obrazy.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Biuletyn informacyjny CraftART
Nie wiesz jak używać mediów i narzędzi plastycznych? Chcesz poznać sposoby ich wykorzystania? Nie chcesz przegapić wyjątkowych promocji, nowości, darmowych pokazów, webinariów? Podaj nam swój adres mailowy, a podzielimy się z Tobą naszą wiedzą.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl