Biuletyn informacyjny CraftART
Nie wiesz jak używać mediów i narzędzi plastycznych? Chcesz poznać sposoby ich wykorzystania? Nie chcesz przegapić wyjątkowych promocji, nowości, darmowych pokazów, webinariów? Podaj nam swój adres mailowy, a podzielimy się z Tobą naszą wiedzą.
Opcje przeglądania

Spękania jedno składnikowe i dwuskładnikowe - dekoracyjne efekty specjalne

W sztuce zdobienia efekt popękanje farby lub spękanej ceramiki stanowi bardzo porządany i poszukiwany efekt dekoracyjny.

Efekt popękanej, podrapanej farby można uzyskać przy pomocy jednoskładnikowego preparatu, który w połączeniu z farbą powoduje jej charakterystyczne pęknięcia.

Efekt popękanej glazury można uzyskać dzięki specjalnym dwuskładnikowym preparatom. W zależności od składu tych komponentów uzyskujemy różnej wielkości oczka, które imitują efekt delikatnie potłuczonego szkła, nieco większych antycznych spękań czy nawet dużych głębokich pęknięć układających się niemal w skórę krokodyla.

Spękania dwuskładnikowe w zależności od tego jakie chcemy uzyskać efekty oraz jaki przedmiot chcemy ozdobić możemy wykorzystywać na wielu różnych tworzywach: płótnie, skórze, drewnie, szkle, plastiku, hdf, itp.

Dla wzmocnienia dekoracyjnego efektu pęknięcia możemy wypełniać suchymi, kolorowymi pigmentami klasycznymi, perłowymi i metalicznymi pigmentami ( porporina), jak również pastami pozłotniczymi, woskami oraz farbami olejnymi czy ciekłym bitumem.

Buduj z nami społeczność

Nie wiesz jak używać mediów i narzędzi plastycznych? Chcesz poznać sposoby ich wykorzystania? Chcesz doskonalić się w nowych technikach? Nie chcesz przegapić wyjątkowych promocji, nowości, darmowych pokazów, webinariów? Dołącz do naszej grupy na facebook Laboratorum CraftART i buduj z nami społeczność w której rządzi pasja! Kliknij w zdjęcie i dołącz do grupy!

Laboratorium CraftART - grupa wsparcia na Facebook

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl