Opcje przeglądania

Spękania jedno składnikowe i dwuskładnikowe - dekoracyjne efekty specjalne

W sztuce zdobienia efekt popękanje farby lub spękanej ceramiki stanowi bardzo porządany i poszukiwany efekt dekoracyjny.

Efekt popękanej, podrapanej farby można uzyskać przy pomocy jednoskładnikowego preparatu, który w połączeniu z farbą powoduje jej charakterystyczne pęknięcia.

Efekt popękanej glazury można uzyskać dzięki specjalnym dwuskładnikowym preparatom. W zależności od składu tych komponentów uzyskujemy różnej wielkości oczka, które imitują efekt delikatnie potłuczonego szkła, nieco większych antycznych spękań czy nawet dużych głębokich pęknięć układających się niemal w skórę krokodyla.

Spękania dwuskładnikowe w zależności od tego jakie chcemy uzyskać efekty oraz jaki przedmiot chcemy ozdobić możemy wykorzystywać na wielu różnych tworzywach: płótnie, skórze, drewnie, szkle, plastiku, hdf, itp.

Dla wzmocnienia dekoracyjnego efektu pęknięcia możemy wypełniać suchymi, kolorowymi pigmentami klasycznymi, perłowymi i metalicznymi pigmentami ( porporina), jak również pastami pozłotniczymi, woskami oraz farbami olejnymi czy ciekłym bitumem.

DOŁĄCZ DO GRUPY KREATWYNEGO WSPARCIA NA FACEBOOK

Kreatywna grupa wspracia Ilony Hałazińskiej na FB

BIULETYN CraftART
Nie wiesz jak używać mediów plastycznych? Chcesz poznać sposoby ich wykorzystania? Nie chcesz przegapić bezpłatnych szkoleń i pokazów? Zostaw swój adres email i zapisz się do naszej kreatywnej kopalni wiedzy. Zadbamy o Twój rozwój i radość tworzenia!
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl