Opcje przeglądania
GRUPA WSPARCIA NA FACEBOOK

Kreatywna grupa wspracia Ilony Hałazińskiej na FB

Farby akrylowe FlowRenesans

Farby akrylowo-winylowe Renesans FLOW zostały stworzone w oparciu o zaawansowaną technologicznie emulsję akrylową oraz żywicę winylową Po wyschnięciu farba tworzy niezwykle trwałą i elastyczną powłokę, intensywną i świetnie kryjącą. Wachlarz zastosowań jest bardzo szeroki: od scenografii, malarstwa na tkaninach, dekoracji wnętrz na ścianach do zastosowań amatorskich i tradycyjnych. Dzięki swojemu matowemu wykończeniu, może stanowić uzupełniającą gamę kolorystyczną dla fabr zarówno akrylowych A'KRYL jak i kredowych z linii Ambiente Chalky Colors Renesans.

Gama obejmuje 33 kolory farb w słoikach o poj. 50 ml.

Legenda:

  = Dostępne tylko w tubach 100 ml

Właściwości stopnia krycia

Stopień krycia farby pigmentowej zależy nie tylko od grubości nałożonej warstwy ale także od rodzaju i zawartości pigmentu, od rodzaju użytego wypełniacza w farbie. Wszystkie kolory zostały poddane testom według tych samych metod: aplikacja na czarno-białej paskowanej powierzchni, co pozwala na 4-stopniową klasyfikację:

 Kryjąca   Półkryjąca    Półtransparentna   Transparentna

Światłoodporność

Opisuje ona trwałość farby w świetle dziennym. Znaczenie ma także ilość i stopień oddziałujących czynników, takich jak: intensywność promieniowania słonecznego, temperatura, wilgotność, zawartość tlenu lub innych gazów w powietrzu.

 Wyśmienita   Dobra   Średnia   Ograniczona   Niska  Brak

Index kolorów i nazwa pigmentów

Index kolorów to międzynarodowy system standardów do opisywania barwników i pigmentów. Kombinacja liter i numerów oznacza kategorię koloru.
Przykładowo: PO 20 oznacza Pigment Pomarańczowy 20. Inne nazwy kolor index to przykładowo: PW (Pigment white - Biały) / PY (Pigment Yellow-Żółty) / PO (Pigment Orange - Pomarańczowy) / PR (Pigment Red - Czerwony) / PV (Pigment Violet - Fiolet) / PB (Pigment Blue - Niebieski) / PG (Pigment Green - Zielony) / PBr (Pigment Brown - Brązowy) / PBk (Pigment Black Czarny).

Biuletyn informacyjny CraftART
Nie wiesz jak używać mediów i narzędzi plastycznych? Chcesz poznać sposoby ich wykorzystania? Nie chcesz przegapić wyjątkowych promocji, nowości, darmowych pokazów, webinariów? Podaj nam swój adres mailowy, a podzielimy się z Tobą naszą wiedzą.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl