Werniks postarzający Renesans WYBIERZ POJEMNOŚĆ

Opis
Czar antycznego nalotu i delikatnych spękań, czyli do czego możesz wykorzystać werniks postarzający Renesans.
Werniks postarzający Renesans to medium, które pozwola zabezpieczyć malowaną powierzchnię i nadać jej postarzany, antyczny charakter. Płynny ekstrakt bitumu zawarty w werniksie pozwala dowolnie przyciemnić ozdobiony przedmiot.
Werniks postarzający pozostawia na ozdabianej powierzchni ciemny, brunatny nalot. W zależności od ilość nakładenago werniksu można uzyskać efekt delikatnego lub mocniejszego postarzenia.
Werniks postarzający Renesans pełni równieże rolę medium, które w połączeniu z werniksem pękającym pozwoli uzyskać efekt delikatnych spękań o klasycznym, antycznym charakterze.
Pojemność:
Werniks postarzający Renesans dostępny jest w czterech pojemnościach: 100 ml, 250 ml, 500 ml, 1000 ml
Jak uzyskać spękania przy pomocy werniksa postarzającego?
-
Nałóż jedną lub dwie warstwy werniksu postarzającego ( krok I) Renesans.
-
Odczekaj, aż wierzchnia warstwa preparatu przeschnie. Trwa to od ok. 20 do 60 minut i zależy od tego, jak grubą warstwę preparatu pierwszego nałożyłaś. Nie susz suszarką.
-
Nałóż jedną warstwę werniksu pękającego (krok II) na wcześniej nałożoną warstwę werniksu postarzającego.
-
Pozostaw preparaty do wyschnięcia na tak długo, aby weszły ze sobą w reakcję. Nie przyspieszaj tego procesu suszarką. Może to spowodować uzyskanie zbyt małych pęknięć.
-
Powstałe spękania dla podkreślenia efektu wypełnij suchym pigmentem kolorowym, metalicznym (porporina), perłowym lub pastą pozłotniczą lub woskiem kolorowym lub farbą olejną lub płynnym bitumem lub woskiem bitumicznym.
-
Nadmiar preparatów wypełniających pęknięcia wytrzyj szmatką delikatnie nasączoną terpentyną.
-
Tak przygotowane spękania możesz zabezpieczyć dodatkowo lakierem na bazie alkoholu (np. Lustriną) po to, aby zabezpieczyć preparaty wypełniające pęknięcia.
Jak myć pędzle po werniksie postarzającym?
-
Po skończonej pracy namocz pędzel w terpentynie i pozostaw na kilka minut wirując pędzlem w roztworze w celu wypłukania werniksu z włosia i ze skuwki pędzla.
-
Wypłucz pędzle w ciepłej wodzie (nie gorącej).
-
Namydl pędzle w mydle oliwkowym i spłucz go ciepłą wodą. Czynność tę powtórz kilka razy do momentu uzyskania czystego włosia.
-
Pozostaw pędzel na suchym, papierowym ręczniku w pozycji leżącej do wyschnięcia.
-
Odłóż pędzle do pojemnika z pędzlami.
Ⓒ Ilona Hałazińska
Opinie o produkcie (0)

